Technologia

Wszystkie wykonane przez nas produkty są spawane tzw. metodą TIG (Tungsten inert gas – wolframowy gaz obojętny). Jest to najczystszy z wszystkich procesów spawania łukowego, elektrodą nietopliwą – wolframową – w osłonie gazów obojętnych,  porównywany z metalurgicznego punktu widzenia, do mikro odlewania łukowego. Źródłem ciepła jest łuk elektryczny (spawalniczy), jarzący się między elektrodą nietopliwą, zamocowaną w uchwycie elektrody i elementami spawanymi. Metoda ta umożliwia uzyskanie spoiny niezwykle czystej i wysokiej jakości. W procesie nie powstaje żużel, co eliminuje ryzyko zanieczyszczenia spoiny i daje elegancki wygląd spawu w porównaniu z innymi metodami spawania.

TIG

Tungsten inert gas – wolframowy gaz obojętny

Metoda TIG jest o wiele trudniejszą i bardziej czasochłonną techniką spawania od innych ale warto ją stosować. Metoda wymaga dobrze przeszkolonego i specjalizującego się w tej dziedzinie personelu, którym nasza firma dysponuje.

Technikę tą wykorzystujemy głównie dla branż przemysłu spożywczego, gastronomicznego, farmaceutycznego czy chemicznego, pozostajemy jednak otwarci na nowe wyzwania w każdej innej z branż.

W tym miejscu chcemy zapewnić, że każdy produkt, który opuszcza nasz warsztat jest wysokiej jakości gdyż szczególną wagę przykładamy do precyzji wykonania. Każda obróbka stali, gięcie blach, toczenie czy frezowanie jest oparta na wieloletnim doświadczeniu. Zanim produkt trafi do klienta jest wielokrotnie sprawdzany przez osoby odpowiedzialne w naszej firmie za jakość wykonanego elementu.