TIG-SPAW

Rodzinna firma działająca na rynku od 2003 roku.

Główny profil działalności to:

  • toczenie
  • frezowanie
  • gięcie oraz cięcie blach
  • spawanie metodą TIG
  • obróbka stali kwasoodpornej, nierdzewnej
  • obróbka stali czarnej wraz z lakierowaniem proszkowym (dostępność kolorów z palety RAL)

Doświadczenie

Wieloletnie doświadczenie sprawia, że jesteśmy w stanie wykonać praktycznie każde nietypowe zlecenie od etapu projektowania do wykonania gotowego produktu dla końcowego odbiorcy. Dewizą firmy jest jakość, solidność i dbałość o precyzje wykonania. Do wszystkich projektów podchodzimy w innowacyjny sposób przy zachowaniu bardzo konkurencyjnych cen. Uczciwość i elastyczność w każdym obszarze są wpisane w nasze DNA.

Profesjonalny sprzęt

Dysponujemy profesjonalnym sprzętem takim jak: tokarki, frezarki, prasa krawędziowa do 2000mm dł. , zaginarka do 2000mm dł. , gilotyna do 3000mm dł. , piła taśmowa, walcarka, wiertarki stołowe, zaginarka do rur, szlifierka taśmowa, spawarka.

Klienci

Nasi klienci to firmy m.in. z branży spożywczej, farmaceutycznej czy chemicznej. Ofertę kierujemy również do osób prywatnych. Więcej w dziale realizacje. Każdego klienta traktujemy indywidualnie i profesjonalnie. Zachęcamy do kontaktu drogą mailową (szczególnie w przypadku przesłania niezbędnych rysunków technicznych) lub telefoniczną, w szczególności zaś do odwiedzin siedziby naszej firmy.

Technologia

 

Wszystkie wykonane przez nas produkty są spawane tzw. metodą TIG (Tungsten inert gas – wolframowy gaz obojętny). Jest to najczystszy z wszystkich procesów spawania łukowego, elektrodą nietopliwą – wolframową – w osłonie gazów obojętnych,  porównywany z metalurgicznego punktu widzenia, do mikro odlewania łukowego. Źródłem ciepła jest łuk elektryczny (spawalniczy), jarzący się między elektrodą nietopliwą, zamocowaną w uchwycie elektrody i elementami spawanymi. Metoda ta umożliwia uzyskanie spoiny niezwykle czystej i wysokiej jakości. W procesie nie powstaje żużel, co eliminuje ryzyko zanieczyszczenia spoiny i daje elegancki wygląd spawu w porównaniu z innymi metodami spawania.